piątek, 4 października 2013

Miejsce
"Brak drogowskazów świadczy o tym, że Twe miejsce
nie jest tam, gdzie pokazują
lecz tam, gdzie Twoje serce"
Każdy z Nas szuka swojego miejsca, ale mając na myśli tylko miejsce w kontekscie położenia byłabym zbyt daleka od prawdy.
Miejsce, którego szukamy to Nasza rola w społeczeństwie, to Nasza pasja, to ludzie, którymi chcielibyśmy się otaczać, to praca, która sprawiłaby Nam radośc i wreszcie to filozofie/ religia, której odnalezienie nada Naszemu życiu właściwy sens.


Bardzo często błądzimy w życiu po omacku szukając, a nowa, lecz niewłaściwa droga- wywołuje w Nas uczucia flustracji i złości. Każda próba zmiany, podczas, której kierujemy się nie swoją, lecz innych- opinią, prowadzi w efekcie do chodzenia w kółko. Pogubiliśmy się w labiryncie Naszych emocji oraz narzucanych Nam ról i oczekiwań. Paradoksem zdaje się być fakt, że tak naprawdę, gdzieś tam w środku, sami najlepiej wiemy CZEGO CHCEMY OD ŻYCIA. Chaos wprowadza natomiast wszystko to co Nas otacza. Co nie jest Nami i nie jest Nasze.

W głebi duszy wszyscy mamy jakieś marzenia. Wszyscy czujemy, co tak naprawdę chcemy robić. Gdzie być, dokąd pójśc. Dlaczego więc jesteśmy tu gdzie jesteśmy i co więcej- czujemy się z tym źle?

Wielokrotnie zasłyszane gdzieś historie o niespełnionych marzeniach dudnią mi wciąż w głowie. Jedna z moich klientek powiedziała mi kiedyś, że uwielbiała w szkole matematykę, każdy powtarzał jej, że ma do tego niesamowity talent. Pragnęła iśc na studia z tym związane, lecz.... z racji, że czasy były jakie były, rodzice namówili ją do zostania przedszkolanką, bo taki zawód bardziej pasuje dla kobiety. I co? Po 30 latach wciąż ciężko Jej się pogodzić z tą zmarnowaną szansą.Wsłuchujmy się w swoje wnętrze. To takie oczywiste a zarazem niezwykle trudne.

BYĆ SOBĄ- asertywnie i z konsekwencją od początku do końca- wyzwanie, które warto podjąć, aby osiągnąć w życiu równowagę i szczęście.


Wszystko zależy tylko i wyłącznie od Ciebie! Nie pozwól aby inni pokazywali Ci gdzie jest Twoje miejsce. Dlaczego?   BO:
TWOJE MIEJSCE JEST TAM GDZIE TWOJE SERCE Dziękuję i pozdrawiam

1 komentarz: